biografie.

JAKUB CINIBULK

Zpěvák a kytarista, jehož příběh ve světě hudby započal před více než dekádou, kdy poprvé řádně přivoněl ke hře na kytaru. Začal docházet na kroužek kytary v Domě dětí a mládeže Praha 10 - Dům UM v Uhříněvsi.

V roce 2012 založil spolu s dalšími teenagerskou kapelu Crazy Cool, s níž okusil chuť koncertních a festivalových pódií, tvoří vlastní tvorbu, vydává několik singlů a umisťuje se na vrchních příčkách talentových soutěží.

Mezi jeho další aktivity v tomto období patří například působení ve sboru Ten Sing, ve kterém získal pozici sólisty ihned po svém příchodu. Od roku 2013 také pracuje na svém zpěvu v ZUŠ Music Art, Fakultní škole Univerzity Karlovy v Praze, Pedagogické fakulty, v Dubči.

Roku 2014 se mu spolu s kapelou Crazy Cool naskytuje výjimečná příležitost zahrát si v rámci projektu Rock Camp v liverpoolském klubu The Cavern Club, kde ve svých počátcích působila legendární kapela The Beatles.

V prosinci 2015 vyhrává možnost speciálního vystoupení s kapelou Chinaski na jejich vyprodaném koncertě ve Fórum Karlín při Rockfield Tour, kde si s Michalem Malátným zazpíval známou píseň Dobrák od kosti.

Během prvních měsíců roku 2016 plánuje svůj sólový start v rámci projektu Music Cluster Ondřeje Škocha, který však troskotá na onemocnění trvajícím několik měsíců. Věnuje se tak alespoň dílčím hudebním projektům a následně přichází na post zpěváka a baskytaristy kapely Nouzovej Východ, se kterou nahrává album Nádech, Výdech. Na podzim se pak stává hrdým kmotrem alba Cože? kapely Nautica.

V roce 2017 pořádá speciální výroční koncert při příležitosti jeho 18. narozenin, kde mimo jiné naposledy vystupuje spolu s kapelou Crazy Cool. Ke konci roku opouští také kapelu Nouzovej Východ a soustředí se na zdárné ukončení střední školy spolu s maturitní zkouškou.

Od září 2018 začíná opět koncertovat, tentokrát samostatně, dále organizuje různé kulturně-společenské akce a věnuje se několika dalším projektům, mezi nimiž je například také uskupení FA/FIT music session působící na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kde studuje.

Roku 2019 se vrací při příležitosti desetiletého výročí svých prvních krůčků světem hudby k pořádání vlastních speciálních koncertů, mezi něž patří i jeho 100. koncert v životě odehraný s kapelou uskupenou mimořádně k této události. V zimním období vyráží nejen po sálech v celé zemi během Čerti z Rakouska Tour, a to třeba například také do vyprodaného areálu DEPO2015.

Během pandemického roku 2020 převrací stejně jako mnoho dalších umělců svou tvorbu a působení především na sociální sítě, prostřednictvím kterých prezentuje projekt 10 písní, 10 týdnů, 10 videí, jenž vznikl nutným zrušením narozeninového koncertu plánovaného k jeho 21. narozeninám.

V roce 2021 je pak jeho jméno spojeno především s kapelou Silent Scream, ve které začíná působit jako baskytarista a doprovodný zpěvák. Zapojuje se do společné tvorby a natáčí výpravné videoklipy k singlům S Tebou a Světlo.

S rokem 2022 přichází velké plány na nahrávání debutového alba obsahující písně z dosavadní i doposud nezveřejněné autorské tvorby podpořené následným křtem a několika videoklipy, přičemž se obrací s prosbou o pomoc s vydáním desky na své fanoušky v rámci crowfundingové sbírky.